Çocuk Baterisi İle Çocuğunuzun Yıldız Olmasını Sağlayabilirsiniz

Tarafından Gönderildi sesmuzik73 05/03/2018 0 Yorumlar

Müzik aleti çalmanın çocuk gelişiminde ne denli olumlu etkiler yarattığı günümüzde herkesçe biliniyor ve bilinçli, modern anne babalar tam da bu sebeple çocuklarını bir müzik aleti çalma konusunda teşvik ediyorlar.  Çocuk baterileri çocukların en sevdiği vurmalı müzik aletlerinden biri, hem eğlenceli anlar geçirerek bir müzik aleti çalmayı öğrenmesini hem de gelişimine katkı sağlamak için çocuğunuza bir çocuk baterisi armağan edebilirsiniz.

 

 

Çocuklar 5 yaşından itibaren bateri çalmayı öğrenebiliyor

 

 

Gerçek bateriler ile aynı özellikleri taşıyan çocuk baterileri ile minikler 5 yaşından itibaren bateri çalmayı öğrenmeye başlayabiliyor.  Ancak çocuğunuz bateri çalma konusunda çok istekliyse yaşı daha küçük olsa bile bateri çalmaya başlamasında hiçbir sakınca yok.

 

Birçok ünlü çocuk baterist var

 

 

Sosyal medya kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte çocuk bateristler de gittikçe daha fazla tanınır hale gelmiş durumdalar. Gün geçmiyor ki küçük yaşta muhteşem bateri çalan bir çocuk sosyal medyanın gündemine oturmasın. Yani siz de çocuğunuzu bu güzel enstrümanı çalmaya teşvik ederek belki de bir yıldız doğmasına öncülük etmiş olacaksınız.

 

Ünlü bateristlerin çoğu bateri ile erken yaşta tanışıyor

 

 

Bugün dünyanın en iyi bateristleri arasında sayılan Slayer grubunun bateristi Dave Lombardo’nun bateri çalmaya 8 yaşında, Tool grubunun efsanevi bateristi Danny Carey’in 10 yaşında, Black Sabbath davulcusu Cosy Powell’ın ise 12 yaşında bateri ile tanıştığı biliniyor.

 

 

Yorum Yap

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...